Aktualitet

RENEA e FNSH sërish në terren, vijojnë kontrollet në Krujë për zbulimin e parcelave me kanabis


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:53 - 31/05/21 |
mapo.al

Operacioni antidrogë i nisur dy ditë më parë në zonën e Krujës vazhdon ende. Mësohet se policia, RENEA dhe FNSH janë duke zhvilluar kontrolle të shumta në banesa dhe pyje, me qëllim zbulimin e parcelave me kanabis.


Ndërkohë në dy ditët e para u arrestuan 16 persona.


Në pranga janë vënë: Asllan Deliu, Marsel Loci, Eldi Kaceli, Indrit Kullaj, Dashamire Deliu, Musait Vathi, Xhavit Kullaj, Dashamir Kullaj, Ferit Kullaj, Erlind Almeta, Fetije Kullaj, Refik Deliu , Erjon Deliu , Flamur Halili, Ervin Perlica dhe Sokol Kullaj.Në operacionin ku u përfshinë edhe Forcat RENEA, u kryenë kontrolle në sera, magazine, banesa në zona të pyllëzuara, ku në përfundim u sekuestruan afro 20 mijë rrënjë kanabis. Në përfundim të operacionit të koduar “Agimi” blutë shpallën gjithashtu në kërkim 24 persona dhe proceduan në gjendje të lire tre të tjerë.
“Si rezultat u sekuestrua një laborator që shërbente për kultivim të bimëve narkotike me anë të ngrohjes me llampa, kubikë dhe fidanë canabis, 5 automjete dhe prova të tjera materiale”, thuhet në njoftim.1


Etiketa: , ,

Pas