Arkiva 2

Reperi i njohur humb jetën nga koronavirusi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:03 - 09/05/20 |
mapo.al

Reperi i njohur nigerian-britanik Ty, ka humbur jetën nga koronavirusi në moshën 47-vjeçare.


Ai ka qenë i shtruar në spital që në fillim të muajit prill, ku përfundoi në gjendje kome të induktuar.


Pas datës 19 prill, reperi filloi të merrte veten duke u larguar nga kujdesi intesiv. Por sa filloi që gjendja e tij të përmirësoheshe ai pati disa komplikacione që i shkaktuan pneumoni të rëndë.Ty nuk arriti dot të mposhte këtë sëmundje dhe ndërroi jetë. Kjo humbje shkaktoi dhimbje dhe trishtim në familjen dhe miqtë e tij.CLOSE
CLOSE
Pas