Kryesore

Zonat ku sot do të ketë reshje bore – Parashikimi i motit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 29/11/20 |
mapo.al

Sot në vend do të mbizotërojë moti i vranët me intervale të shkurtëra me diell.Prej orëve të mesditës, do të nisin reshjet e shiut me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit.


Në jug, do të fitojnë intensitet deri mesatar.Në zonat malore dëborë e dobët mbi 1500 m, ndërsa në orët e mbrëmjes reshjet e dëborës do të përfshijnë lartësitë mbi 900 m në verilindje.E pranishme do të bëhet mjegulla e mjegullina në lugina. Era do të fryjë nga kuadrati i jugut mesatare dhe hera herës e vrullshme, duke u pasuar nga valëzim i forcës 5 dhe 6 ballë në brigjet e Jonit.


Temperaturat do të pësojnë luhatjet si më poshtë:

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas