Aktualitet

“Reshje në të gjithë vendin” – Parashikimi i motit për sot e ditët në vazhdim


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:50 - 09/02/21 |
mapo.al

Ashtu si dje, reshjet e shiut do të përfshijnë vendin edhe sot. Në qarqet Shkodër e Gjirokastër reshjet do të arrijnë përkohësisht intensitet të lartë.

Ndërprje e përkohshme e tyre parashikohet ditën e mërkurë, për tu rikthyer sërish ditën e enjte me intensitet të ulët e lokalisht në formën e shtrëngatave. Në majat e maleve reshje bore.


Situatë krejtësisht e ndyshme do të vijë ditën e premte, pasi pritet depërtimi i rrymave të fohta. Këto do të sjellin mot të kthjellët por me ngrica në zonat malore e ato kodrinore.
Era, do të fryjë nga kuadrati i jugut e vrullshme përgjatë bregdetit dhe zonave luginore. Ditën e premte do të mbizotërojë erë veriore.


Valëzimi këtë javë pritet të arrijë deri në forcën 6 ballë me lartësi vale deri në 2.5m në brigjet detare.


1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas