Kryesore

“Reshje shiu dhe bore” – Çfarë ndodh me motin në ditët në vijim

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 23/01/21 |
mapo.al

Reshjet e shiut do të jenë prezente të herëpashershme gjatë gjithë këtyrë ditëve, por për t’u theksuar mbetet zona veriperëndimore dhe ajo jugore, ku reshjet do të jenë intensive në intervale kohore nga 6 deri në 12 orë.Kjo situatë parashikohet të sjellë prurje të larta në lumenjtë kryesorë të vendit: Drin, Bunë, Vjosë.


Në veri-verilindje në lartësinë mbi 300 metra dhe juglindje në lartësinë mbi 800 metra, reshje bore kryesisht të dielën dhe të hënën.
E gjithë kjo situatë do të shoqërohet me erë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek,  hera-herës me stuhi ere përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore, kryesisht me shpejtësi deri në 25-30m/sek.1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas