Aktualitet

Reshje shiu dhe bore, java nis me mot të paqëndrueshëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:50 - 27/01/20 |
mapo.al

Java do të nisë me mot të vranët dhe reshje shiu, duke mos sjellë asnjë përmirësim nga fundjava.


Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës së hënë do të vijojë në kushte të paqëndrueshme ku territori shqiptar do të mbizotërohet nga vranësirat e dendura dhe reshjet e shiut në pjesën më të madhe të vendit.


Ndërsa reshjet e deborës mbetën në zonat malore, por pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim gradual të motit.Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -2°C në 16°C.Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzimi 3 ballë.

Lexo edhe :  I nxehti afrikan dominon edhe sot - Temperaturat mbi 40 gradë celcius


1


Etiketa: ,

Pas