Kryesore

“Reshje shiu dhe bore” – Parashikimi i motit sot dhe nesër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 06/03/21 |
mapo.al

Dita e sotme do të nisë me mot të vranët e reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit.  Gjatë ditës, gradualisht vranësirat do të përçahen duke i lënë vendin kthjellimeve.

Reshjet e shiut në orët e pasdites ndërpriten. Në lartësin mbi 800 mertra ne veri-verilindje dhe në lartësin mbi 1100 metra në juglindje reshje të dobëta bore.


Dita e diel parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira, këto më të përqëndruara përgjatë relieveve malore.

Në jug-juglindje vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu në orët e pasdites.Era parashikohet nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10-12m/sek. Deti i forcë 1-2 ballë.


1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas