Kryesore

“Reshje shiu dhe bore” – Parashikimi i motit sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:55 - 08/01/21 |
mapo.al

Dita e premte do të mbetet nën ndikimin e kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Reshje shiu në të gjithë vendin me intensitet deri mesatar.Në orët e para të 24-orëshit e deri në mesdite në veriperëndim dhe pjesërisht në qendër të territorit reshje shiu me intensitet deri të lartë, hera-herës reshje në formën e rrebesheve dhe stuhive.


Në zonën e Alpeve dhe në verilindje në lartësitë mbi 600 metër reshje në formën e dëborës.
Mjegull e dendur në orët e mengjesit si dhe në momentin e reshjeve të shiut dhe dëborës.Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në momentin e reshjeve fiton shpejtësi deri në 18m/sek.


Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

vendet malore 5°C deri në 10°C
vendet e ulëta 10°C deri në 16°C
vendet bregdetare 10°C deri në 16°C

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas