Aktualitet

Vranësira e reshje shiu, bien temperaturat – Parashikimi i motit për këtë javë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:42 - 25/10/21 |
mapo.al

Jemi në kulmin e vjeshtës dhe kjo do të vërehet edhe këtë javë.


Përgjithësisht moti do të jetë me kthjellime e zhvillime vranësirash, këto më të theksuara në pjesën jugore të vendit.


Reshjet e shiut do të përfshijnë përkohësisht zonat jugore dhe ditën e enjte reshjet përkohësisht do të marrin intensitet mesatar.Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati verior mesatare deri e vrullshme të enjten e të premten.
Qarkullimi i masave ajrore më të freskëta do të sjellë rënie të temperaturave minimale të paktën deri në mesjavë.Valëzimi në dete i forcës 3 deri 4 ballë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas