Kryesore

Reshje shiu dhe temperatura deri në 23°C, parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 02:01 - 10/10/21 |
mapo.al

Moti sot deri në orët e pasdites parashikohet kryesisht i vranët shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e mesatar në formë shtrëngatash.


Duke nisur nga orët e mbrëmjes, përgjatë vijës bregdetare dhe kryesisht zonën e jugut reshjet fitojnë intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve shoqëruar me shkarkesa elektrike.


Në pjesën tjetër të vendit reshjet e shiut me intensitet mesatar.Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore parashikohet edhe erë intensive me drejtim verilindje – juglindje dhe shpejtësi deri në 15-18m/s, erë e cila mund të jetë problematike në disa zona.


16


Etiketa:

Pas