Aktualitet

Reshje shiu e temperatura të ulëta / Parashikimi i motit për sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:03 - 23/06/20 |
mapo.al

Gadishulli i Ballkanit po vijon të ndikohet nga presion i ulët atmosferik i pozicionuar në detin Egje e cila do të kushtëzojë mot me reshje shiu në territorin e Shqipërisë.


Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara rrebeshe dhe reshje shiu lokale. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale deri në 10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.


Temperaturat do të jenë pa ndryshime.


Temperaturat min dhe max:


Zonat malore 14/22°C

Zonat e ulëta 15/28°C

Zonat bregdetare 18/26°C


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas