Aktualitet

Reshje të dendura shiu, përmbyten rrugët e Peshkopisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:20 - 18/07/21 |
mapo.al

Stuhia ka përfshirë veri-lindjen e vendit. Reshje shiu me intensitet të lartë janë regjistruar në Qarkun e Dibrës në orët e pasdites.


Shiu ka sjellë probleme me qarkullimin për shkak të rrëshqitjes së gurëve në segmentin nga Shkopeti deri në Skuraj në rrugën nacionale Peshkopi-Tiranë, dhe në aksin Peshkopi-Kala e Dodës.


<
>
PSHK p2 p4 p3

Disa rrugë të qytetit u mbuluan nga uji për shkak të prurjeve nga hyrjet e fshatrave dhe mosfunksionimit të kanalizimeve.Ndërkohë, reshjet e shiut vijojnë ende, por me intensitet më të dobësuar.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas