Aktualitet

Reshjet e dendura të shiut, probleme me rrugët dhe energjinë në Kukës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:43 - 18/09/21 |
mapo.al

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në disa rrugë të qytetit të Kukësit. Reshjet nisën orët e para të mëngjesit dhe kanë përfshirë të gjithë verilindjen.


Probleme me qarkullimin ka në akset kryesore, por edhe ato rurale. Ndërkohë në rrugët e qytetit ka prezencë të madhe uji.


Shiu ka sjellë shembje dherash dhe inertesh në Kukes-Shishtavec dhe Kukës-Peshkopi. Ndërkohë, energjia elektrike është ndërprerë në disa zona.13


Etiketa: , , , ,

Pas