Aktualitet

Rezistenca te Teatri, Edmond Tupja: I majtë e i djathtë të vijë këtu


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:22 - 25/07/19 |
mapo.al

Protestës në mbrojtje të Teatrit Kombëtar i është bashkuar edhe profesori Edmond Tupja.


Në fjalën e tij Tupja ftoi gjithkënd t’i bashkohet protestës, jo për të instrumentalizuar artisët, por për t’i treguar botës mbarë se qëndresa e tyre është gjithëpërfshirëse.


“I them të majtë dhe të djathtë mos të vijë këtu për të na instrumentalizuar, sepse artisti i vërtetë dhe njeriu me kulturë nuk instrumentalizohet, por të vijë këtu për t’i thënë qeverisë, kryeministrit dhe botës mbarë që qëndresa jonë është gjithëpërfshirëse. Prandaj i ftoj të gjithë dhe të gjitha që të vijnë këtu” , – tha Tupja.1Etiketa: , ,

Pas