Aktualitet

Rezoluta e PE/ Mapo nesër: Dënimi i blerjes së votës, kusht për integrimin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:30 - 04/03/21 |
mapo.al

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus qëndrimin e Parlamentit Europian lidhur me zgjedhjet e kësaj pranvere në vendin tonë.

Në rezolutën e miratuar dje nga Parlamenti Europian kërkohet qartazi dënimi i shitblerjes së votës, dhe zhvillimi i zgjedhjeve të lira dhe të ndershme më 25 prill, proces në të cilin duhet të implementohen dhe zbatohen pikat e marrëveshjes së 5 qershorit.


PE ndihet e keqardhur për ndryshimet e njëanshme që iu bënë kodit në tetor të vitit të shkuar.
Çështje të tjera shqetësuese për këtë organizëm janë dhe pastrimi i parave të pista me anë të ndërtimit apo liria e medias.1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas