Kryesore

Rezulton pozitiv me koronavirus – Elseid Hysaj humb ndeshjen me Bjellorusinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:54 - 17/11/20 |
mapo.al

Mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj, humbet ndeshjen ndaj Bjellorusisë pasi ka rezultuar pozitiv në testin e COVID-19.


Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se futbollisti është njohur me rezultatin e tamponit gjatë mbrëmjes dhe është karantinuar menjëherë.


Njëkohësisht, njoftohet se të gjithë lojtarët e tjerë dhe stafi teknik i Kombëtares, të cilët i janë nënshtruar tamponëve sot (sipas protokollit një ditë përpara ndeshjes), kanë rezultuar negativë.Hysaj do ta kryejë karantinën në Shqipëri derisa të rezultojë negativ.
1
Etiketa:

Pas