Aktualitet

Riaktivizohet zjarri në Malin e Tomorrit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:00 - 09/07/21 |
mapo.al

Është riaktivizuar zjarri në Malin e Tomorrit. Zjarri mendohet se ka ardhur nga hiri dhe thëngjijtë e mbetur në trungjet e mbetura.


Flakët janë favorizuar nga era e fortë në mal dhe po përhapet me shpejtësi.


Kujtojmë se zjarri u vu nën kontroll para dy ditësh por sot është riaktivizuar sërish.Ndërkohë zjarri i parë dogji Malin e Tomorrit për 9 ditë rresht duke shkrumbuar më shumë se 25 hektarë pyje.Tani, mësohet se flakët janë në mbi 1800 metra.1


Etiketa: ,

Pas