Aktualitet

Richard Grenell viziton Shqipërinë, foto me Ramën: Tirana shumë e nxehtë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:19 - 02/08/21 |
mapo.al

Diplomati amerikan Richard Grenell ka vizituar Shqipërinë ditët e fundit.


Lajmi është konfirmuar nga vetë ish-i dërguari i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi.


Ai ka publikuar një foto në rrjetet sociale, ku shihet se është takuar me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama.Rrëfime ngjarjesh gjatë një dreke këtë të diel me mikun dhe kryeministrin shqiptar, Edi Rama – në Tiranën aq të nxehtë”, ka shkruar Grenell në llogarinë e tij në Instagram.

Kujtojmë se para disa ditësh, Grenell ishte në Beograd, ku dhe postoi një foto me ministrin e Ekonomisë në Serbi, Sinisha Mali.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas