Aktualitet

Rikthehen reshjet dhe vranësirat/ Parashikimi i motit për sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:38 - 14/07/20 |
mapo.al

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.


Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug e juglindje të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave.


Era do të jetë nga kuadrati i veriut me 1-10m/s.


Temperaturat parashikohen :


zonat malore 13°C deri në 28°C

zonat e ulëta 18°C deri në 34°C

zonat bregdetare 16°C deri në 33°C


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas