Aktualitet

Rikthehen reshjet, njihuni me parashikimin e motit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:30 - 25/01/20 |
mapo.al

Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë për reshje janë të pakta. Vranësirat pritet të shtohen nesër në pjesën e dytë të ditës dhe të dielën pasdite do të kemi reshje. Pritet që reshjet të jenë prezenti deri të hënën paradite.


Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -3ºC deri në 08ºC, në zonat e ulëta nga 02ºC në 13ºC dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 15ºC.


Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi 4 ballë.


Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin por që mundësitë për reshje janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -3ºC deri në 07ºC dhe në zonat e ulëta nga 01ºC në 09ºC.


Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet e Shqipërisë por edhe në qytetet kryesore të botës.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas