Aktualitet

Rikthehen temperaturat e ulëta pas reshjeve, parashikimi i motit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:30 - 20/01/20 |
mapo.al

Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë pë reshje janë të pakta duke bërë që të rikthehet sërish moti i thatë pas një dite me reshje.


Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -6ºC deri në 05ºC, në zonat e ulëta nga 00ºC në 11ºC dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 12ºC.


Era do të fryej në drejtim Lindor-Verilindor me forcë valëzimi 2 ballë.Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin por që mundësitë për reshje janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rëniee të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -7ºC deri në 03ºC dhe në zonat e ulëta nga -3ºC në 04ºC.


Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet e Shqipërisë por edhe në qytetet kryesore të botës.
Pas