Aktualitet

Rikthehet bora në verilindje, si paraqitet gjendja në Kukës e Dibër (FOTO+VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:29 - 04/04/21 |
mapo.al

Rikthehen reshjet e dëborës në verilindje të vendit.


Përkeqësimi i kushteve të motit dhe ulja e temperaturave kanë bërë që qarku Kukës të preket nga dëbora në orët e para të mëngjesit.


Raportohet se në Valbonë, Qafë Luzhë, Qafë Prush, Bushtricë, Kolosjan e Shishtavec, bora arrin në lartësi 10- 30 cm.

Reshje bore ka edhe në qarkun Dibër. Trashësia e saj në qytet shkon 5 cm, ndërsa në zona të thella me lartë mbidetare më të madhe, arrin në 15 cm.Aktualisht, rrugët nacionale janë të kalueshme dhe paraqiten pa probleme.<
>
bora-640x479 Screenshot_13 Screenshot_15
1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas