Aktualitet

Rikthehet më 4 maj Kuvendi pas zgjedhjeve të 25 prillit, ja rendi i ditës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:42 - 30/04/21 |
mapo.al

Kuvendi mblidhet për herë të parë më 4 maj pas zgjedhjeve të 25 prillit.


Në rendin e ditës janë 12 akte normative që lidhen me buxhetin e vitit 2021, vaksinat, rindërtimin, letërnjoftimin elektronik të shtetasve shqiptarë, regjistrin e pronarëve përfitues, pajisjen e qytetarëve shqiptarë me pasaportë për jashtë shtetit apo etj.


 Ndërkohë po në rendin e ditës janë dhe 12 dekrete për kthim ligji nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, duke nisur nga vlerësimi kalimtar i Policisë, Gardës dhe SHÇBA, tek ndryshimet në Kodin Penal, Kodin e Procedurës Civile, Kodin e Procedurës Penale si dhe organizimin e funksionimin e Gjykatës Kushtetuese, Gjykatave apo Prokurorive.<
>
124 789 100 final
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas