Kryesore

Rikthehet mësimi online në 7 bashki, zgjatet sezoni i provimeve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:41 - 10/02/21 |
mapo.al

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur sot të rikthejë mësimin online për shkollat e mesme në 7 qytete.

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi se nga nesër e deri në 11 shkurt mësimi online do të zhvillohet në zonat e riskut si Tiranë, Fier, Vlorë, Berat, Durrës, Gjirokastër, Lezhë, Lushnje, Pogradec dhe Kamëz, për periudhën 11 shkurt – 26 shkurt.


Gjithashtu, sa i takon universiteteve, sezoni i provimeve rekomandohet të zgjatet, për të siguruar kombinimin e provimeve online dhe në auditor, për lëndët që kërkojnë prezencë, sipas vlerësimit të bërë nga MASR, duke zbatuar rreptësisht protokollet AntiCovid.
Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi gjithashtu të rikthejë orën policore 20:00-06:00, nga 22:00 që ishte orari i mbylljes. Masat e reja hyjnë në fuqi nga dita e nesërme, 11 shkurt 2021.


Lexo edhe :  Rama publikon videon e aeroportit të Kukësit: Gati për fluturimin nga Londra

LEXO EDHE: 


Rritja e infektimeve – Merret vendimi, nga nesër do mbyllemi në orën 20:00

1


Etiketa: , , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas