Aktualitet

Rinas/ Mbante në çantë 15,000 paundë të padeklaruara, procedohet penalisht 29-vjeçari

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:59 - 08/07/20 |
mapo.al

Një 29-vjeçar me iniciale F. K., është ndaluar në aeroportin e Rinasit, pasi gjatë kontrollit iu gjetën në çantën e shpinës 15,000 paundë, të padeklaruara.


Si përfundim F. K. u procedua penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë”, ndërsa sasia e parave të gjetura, iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale.


Njoftimi i Policisë:


Rinas


Parandalohet dhe goditet një tjetër rast i mosdeklarimit të të hollave në kufi, si rezultat i kontrolleve të imtësishme të zhvilluara nga shërbimet e Policisë Kufitare.

Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale 15000 paund.

Procedohet penalisht poseduesi i tyre.

Si rezultat i kontrolleve të shtuara nga ana e Policisë Kufitare, për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, shërbimet e Policisë, në hyrje të RSH-së, në aeroportin e Rinasit, pas analizës së riskut, kanë ndaluar shtetasin F. K., 29 vjeç, banues në Mat.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetasit të lartpërmendur, në çantën e shpinës iu gjeten dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 15000 paund.

Në përfundim të veprimeve shtetasi F. K. u procedua penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe sendeve me vlerë”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime te mëtejshme.CLOSE
CLOSE
Pas