Aktualitet

Rindërtimi – Rama publikon videon nga Vaqarri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:13 - 25/05/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ditët e fundit fokusin kryesor e ka pasur tek procesi i rindërtimit pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit 2019


Këtë të martë kryeministri e ka nisur me një video nga puna për rindërtimin në Vaqarr pas dëmtimit nga tërmeti.


“Mirëmëngjes me këtë vështrim nga lagja e Rilindjes së Vaqarrit ”, shkruan Rama.Ndërkohë kujtojmë se një ditë më parë kreu i qeverisë i shoqëruar dhe nga ministri për Rindërtim ka inspektuar dhe ka dorëzuar çelësat e disa banesave të mbaruara në Ndroq dhe në Manzë të Durrësit.1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas