Auto

“Ringjallet” Lancia Delta

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:24 - 04/09/18 |
mapo.al

El Lancia Delta është një nga ikonat e automobilizmit që shumë shpejt do të “ringjallet”. Automobili Amos ka nisur punën dhe do të sjellë Lancia Delta Futurista.


Kjo makinë është shumë e ngjashme me origjinalen, edhe pse ka rreth 1 000 pjesë të reja.


Lancia Delta Futurista do të kushtojë plot 300 000 euro. Një çmim stratosferik, por i justifikuar, pasi do të prodhohen vetëm 15 njësi të kësaj makine.


<
>
lancia1 lancia2 lancia3 lancia4 lancia5 lancia6Etiketa: , , ,

Pas