Aktualitet

Rinis në KAS numërimi për 114 kutitë e qarkut Berat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:42 - 21/05/21 |
mapo.al

Rinis në KAS numërimi për 114 kutitë e qarkut Berat. Ditën e djeshme u rinumëruan 46 kuti nga 114 në total.


Kujtojmë që KAS ka vendosur të rinumërohen vetëm votat për subjektet zgjedhore.


Para dy ditësh, KAS rrëzoi kërkesat e PD dhe LSI për rivotim dhe rinumërim në qarkun e Gjirokastrës dhe për përsëritjen e zgjedhjeve në Berat pas pretendimeve se disa votues kishin vendosur shenjat e gishtave për më shumë se 1 herë. KAS i quajti si të pamjaftueshme denoncimet e partive opozitare për shkelje në procesin e votimit dhe në pajisjen e PEI.PD dhe LSI kanë ankimuar rezultatin e zgjedhjeve në 9 qarqe, në 5 nga të cilat, LSI ndryshe nga PD kërkon rivlerësim dhe rinumërim.1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas