Aktualitet

Ristrukturohet markata, tregtarët në Durrës protestojnë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:36 - 01/07/21 |
mapo.al

Tregtarët e fruta perimeve në Durrës kanë zhvilluar ditën e sotme një protestë.


Për shkak të rikonstruksionit të markatës tregtarët duhet të boshatisin tregun në mënyrë që t’i hapin rrugën punimeve.


Vetë tregtarët janë shprehur se nuk kanë vend tjetër ku të vijojnë punën dhe se vendi i cili ka përcaktuar bashkia që ato të zhvendosen, sipas tyre nuk plotëson asnjë kusht.Aktualisht në tregun e fruta perimeve ushtrojnë aktivitetin 400 tregtarë.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas