ShowBizz

Rita reagon për vrasjen e Floyd: Vjen një kohë kur heshtja është tradhti

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:39 - 29/05/20 |
mapo.al

Dy ditë më parë në Minneapolis një polic kishte vrarë një person me emrin George Floyd për kundër dorëzimit të qytetarit.


Vrasjae tij ka ngjallur debate të ashpra dhe reagime të shumta në publik.


 


See the source image


Reagimi i policisë që solli dhe vdekjen e Floyd-it është marrë nga vendasit si reagim për shkaqe racore dhe ka nxitur protesta të dhunshme në rrugët e SHBA për dy ditë të njëpasnjëshme.

 

View this post on Instagram

 

There comes a time when silence is betrayal – Martin Luther King, Jr. RIP #georgefloyd ❤️

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

Ndër artistët e shumtë që kanë reaguar për vdekjen e George, ishte edhe Rita Ora, me anë të një postimi të bërë së fundmi në profilin e saj citon një thënie të Luther Kingut “Vjen një kohë kur heshtja është tradhti”

 

View this post on Instagram

 

#YourSong turns 3 years old today!!! 🥰🥰 soo many amazing memories!!! ❤️❤️❤️

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on


Etiketa:

Pas