Kryesore

Ronaldo e nis me gol, çmenden fansat e Man United


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:59 - 11/09/21 |
mapo.al

Kristiano Ronaldo e ka nisur debutimin si i rikthyer tek Manchester United, me gol në pjesën e parë.


Ai ishte në vendin e duhur, kur portieri kundërshtar i Newcastle nuk e largoi me saktësi një top, dhe e përcolli në rrjetë.


Ishte minuta e dytë shtesë e 45 minutave të para.Manchester United e ka pritur rikthimin e Ronaldos me ceremoni dhe emocion.Një atmosferë e tillë, nuk është parë ndonjëherë në Old Traford.Kujtojmë se ishte pikërisht në këtë ekip ku Ronaldo spikati dhe u bë i njohur në gjithë botën, teksa kur u mor në fillim nga Sportingu i Lisbonës, jo pak vetë e pritën me skepticizëm.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas