Sport

Ronaldo e thotë troç: Më mungon rivaliteti me Messin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:27 - 28/10/19 |
mapo.al

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo beson se rivaliteti i tij me Lionel Messi e shtyu atë të bëhet një lojtar më i mirë, diçka që ishte e vërtetë edhe për argjentinasin.


Shumë njerëz thanë që ne rivalizonin me njëri-tjetrin, por të qënit së bashku në Spanjë na bëri më të mirë. Kjo është sigurisht e vërtetë, unë e ndjeja praninë e tij më shumë në Madrid sesa në Manchester. Ishte një rivalitet i shëndetshëm. Ne ishim simbolet e klubeve tona.më ka marrë malli të kem një kundërshtar të nivelit tim në kampionat” u shpreh Ronaldo për “France Football”.


Një deklaratë e bujshme kjo nga ana e luzitanit, që tregon në një farë mënyre se në Seria A nuk është asnjë futbollist në nivelin e tij, pavarësisht talenteve si Chiesa, Lukaku apo dhe Milinkovic-Savic.
Etiketa: , , , , , ,

Pas