Aktualitet

Roth: BE të nisë bisedimet e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:47 - 26/05/21 |
mapo.al

Ministri gjerman për Evropën, Michael Roth thotë se ka ardhur koha që për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të nisin bisedimet për çeljen e negociatave.


Përmes një shënimi në Twitter, Roth shprehet se ka ardhur koha që BE të mbajë premtimin, pasi e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është evropiane.


 “Ka ardhur koha që BE të mbajë premtimet për të nisur bisedimet për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është evropiane – të veprojmë tani me vendosmëri, që të mos ketë dyshime më vonë për të”, ka shkruar Roth. 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas