Aktualitet

Rrënojat e tërmetit/ Pamje me dron nga qyteti i Durrësit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:14 - 06/12/19 |
mapo.al

Mëngjesin e 26 nëntorit, Shqipëria u godit nga një tërmet i fuqishëm që shkaktoi 51 viktima dhe qindra të plagosur. Ndër zonat më të prekura në vend ishin edhe ato të Durrësit, ku godina u shembën dhe të tjera u shpallën të pabanueshme. 


Prej ditësh ka vijuar shembja e objekteve të banimit që kërcënojnë jetën e banorëve dhe aktualisht, përgjatë ditës së sotme ka vazhduar procesi i pastrimit të inerteve, pamje këto që sigurohen me dron.


Inertet që po pastrohen në zonën e plazhit në Durrës do të grumbullohen në Porto Romano.


Etiketa: , , ,

Pas