Aktualitet

Rrëqeth Bebe Rexha: U izolova për tre muaj në shtëpi (Rrëfimi i plotë)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 00:42 - 25/10/21 |
mapo.al

Nuk është hera e parë që këngëtarja e njohur me orgjinë shqiptare Bebe Rexha, hapet për problemet e shëndetit mendor, përballjet me ankthin dhe periudhat e errëta në jetën e saj.


Së fundi, ajo ka bërë një rrëfim të rrallë për “Time To Walk” ku dhe ka zbuluar mjaft të pathëna nga jeta e saj private. Ndër të tjera ajo ka rrëfyer se si i ka ardhur frymëzimi për hitin global “Monster”.


U mbylla në shtëpi për tre muaj, nuk pranoja të largohesha. Babai im vinte në dhomën time të gjumit, më kapte dorën dhe më thoshte: ‘Le të dalim pak, duke më marre me zor të shkoja në një shëtitje me të. Dhe më kujtohet rruga që bënim. Unë i jam mirënjohëse babit tim për shumë gjëra, por e vetmja gjë për të cilën jam gjithmonë falënderuese për të është në atë kohë kur isha në errësirën time dhe motivimin më të ulët, ai thjesht më kapte dorën dhe më ftonte të dilnim bashkë. Ne ndalojmë së kërkuari përbindëshat që janë nën shtrat kur kuptojmë se janë brenda nesh” – nga ky edhe lindi frymëzimi për krijimin e hitit global “The Monster.Është kaq e pabesueshme se si një situatë e errët mund të çojë në diçka kaq të mrekullueshme dhe kaq të bukur. Asnjëherë nuk e dini se ku do të çojë diçka”, tha Bebe.
Në rrëfimin e saj, artistja tregoi se muzika është shërimi i saj.“E kam shumë të vështirë edhe sot e kësaj dite të komunikoj se si ndihem. Unë kam prirjen të mbaj shumë gjëra në kuti. Dhe është qesharake se si shumë fansa do të vijnë tek unë ose njerëz që dëgjojnë muzikën time dhe më mbështesin dhe do të jetë si: ‘Kjo këngë më ndihmoi të kaloj një ndarje’. Dhe është qesharake sesi terapia ime përfundoi duke u bërë terapi e njerëzve të tjerë. Unë mendoj se kjo është gjëja më interesante”, tha ajo.

<
>
Mandatory Credit: Photo by Chelsea Lauren/REX/Shutterstock (10010981s) Bebe Rexha Variety Hitmakers Brunch, Portraits, Los Angeles, USA - 01 Dec 2018
Bebe Rexha4 Bebe Rexha bebe-rexha-short-hair-wallpaper-62555-64527-hd-wallpapers Bebe Rexha bebe-rexha-770x433 (1) bebe-rexha bebe-rexha-Getty-Images bebe-rexha-ftr bebe rexha ne krevat bebe-rexha Variety Hitmakers Brunch, Portraits, Los Angeles, USA - 01 Dec 2018 bebe_rexha Bebe-rexha-2017 rita-ora-bebe-rexha tqSk-bebe-rexha-krenare-qe-eshte-shqiptare-ja-cfare-ka-bere auto_Bebe-Rexha-Cover1541849435 bebe-rexha b3d69a243580edec18ed81f51d16bb7f--bebe-rexha-shades Bebe Rexha1 bebe-rexha_1483726139-4791187 auto_Bebe_rexha61522946359 Bebe-Rexha_-2016-iHeartRadio-Music-Festival-Day-1--09-662x982 bebe-rexha-at-la-pride-music-festival-in-los-angeles-06-11-2016_1 Bebe_Rexha_Electronic_Beats_Telekom_Albania_1 beberexhaveshjet-768x366 bebe-rexha-sexy-1 Bebe_Rexha_Electronic_Beats_Telekom_Albania_4

 

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas