Bota

Rreth 3.5 milionë të prekur/ Koronavirusi vijon të përhapet në botë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:58 - 02/05/20 |
mapo.al

Prej muajit shkurt dhe mars të gjitha vendet në botë janë duke zbatuar masa ekstreme për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.


Miliona njerëz janë mbyllur në banesa, por sërish COVID-19 vijon të përhapet. Janë rreth 3.5 milionë të infektuar deri më sot, me shifra që vijojnë të rriten. Deri më tani kanë humbur jetën rreth 243 mijë persona.


SHBA dhe Rusia kanë numrin më të lartë të të infektuarve të rinj. SHBA duket se është goditur më fort nga ky virus. Pandemia po luftohet më mirë në Gjermani.


Për të kuptuar numrin e rasteve aktive me koronavirus dhe sa janë shëruar, shikoni tabelën më poshtë.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas