Aktualitet

Rrezikuan të mbyteshin, policia shpëton brazilianin dhe gjermanin në Himarë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:27 - 21/07/21 |
mapo.al

Policia Kufitare ka shpëtuar dy shtetas të huaj në zonën e plazhit të Livadhit në Himarë këtë të mërkurë.


Shtetasit rreth 30 vjeç kanë qenë me kanoe, ndërkohë që deti me dallgë ka bërë që dy të huajt të rrezikoheshin seriozisht.


Është njoftuar policia kufitare e Vlorës e cila ka shkuar në ndihmën të tyre duke i shpëtuar dhe i ka nxjerrë në breg shëndoshë e mirë.Të huajt ishin të kombësisë gjermane dhe asaj braziliane dhe ndodheshin me pushime në bregdetin e jugut.
1
Etiketa: , ,

Pas