Aktualitet

Rrëzimi i autobusit nga Kosova, polici kroat: Aksidenti më i rëndë që kam parë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:05 - 25/07/21 |
mapo.al

Aksidenti tragjik i autobusit të Kosovë ku raportohet për 10 viktima, ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 6:20 afër Slavonski Brod në Kroaci. Autobusi ishte i linjës Frankfurt-Prishtinë dhe kishte rreth 60 pasagjerë.


Të paktën dhjetë pasagjerë kanë vdekur dhe dhjetëra u plagosën gjatë rrëzimit. Shifrat e para flisnin për tre të vdekur, pastaj tetë, dhe më pas policia raportoi se dhjetë njerëz ishin vrarë.


Sipas SB Online, një polic kroat në vendin e ngjarjes tha se në autobus ishin rreth 60 vetë. “Ishte plot”, tha ai. Polici zbuloi se rreth 30 persona janë dërguar me urgjencë në spital.Ai thotë se mosha e të vdekurve dhe të plagosurve ende nuk dihet teksa nuk dëshironte të spekulonte për këtë.
“Ky është një aksident i rëndë automobilistik. Unë mendoj se është një nga më të vështirët që kam parë”, tha ai.

Lexo edhe :  Aksidenti në Lezhë, Policia: U plagos një i mitur, jashtë rrezikut për jetën
Ndërkohë, Ministri i Shëndetësisë së Kroacisë, Vili Berosh raportohet se ka shkruar në vendin e ngjarjes.

“Shkaqet e aksidentit mund të merren me mend tani për tani, por asgjë definitive nuk mund të thuhet”, thonë autoritetet kroate.

LEXO EDHE: 

Tragjedi në Kroaci, aksidentohet autobusi nga Kosova, raportohen 10 të vdekur

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas