Kryesore

Rrëzimi i Bashës ose si po i ‘fryn’ kosit të memeve Rama pasi u dogj prej ‘qullit’ të tyre


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:43 - 15/12/18 |
mapo.al

Kryeministrit Edi Rama duket se nuk i shpëton asnjë moment pa ironizuar kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ai i ka “kushtuar” një story në Instagram-in e tij liderit demokrat, i cili pësoi sot një incident të vogël pas fjalës së tij në Kuvendin Kombëtar të PD.


Në fund të fjalimit, mes ovacioneve dhe duartrokitjeve të të pranishmëve në sallë, teksa ka përshëndetur me dy gishtat lart, Basha për pak sa nuk u rrëzua pasi nuk e pa shkallën që i duhej të zbriste.


Kreu i qeverisë ka përfituar nga rasti për ta ironizuar. “Pse mër e keni zgju herët sot, po është gjynof mër,” shkruan Rama.I djegur nga memet prej protestës, kryeministri Edi Rama ka kaluar në ekstrem, duke postuar në rrjetet e tij sociale çdo vide e meme që i del përpara. Nëse kryeministri i një vendi normal europian do e shihte ‘murin’ e postimeve të Ramës, nuk do mendonte se bëhet fjalë për ndonjë homologun e tij.

Lexo edhe :  'Folëm për dje, sot dhe të ardhmen'/ Basha zbardh takimin me ambasadorëtPor Shqipëria nuk është vend normal. 

View this post on Instagram

 

Lulzim Basha pas fjalimit, gati sa nuk bie nga skena. @lulzimbashapd @ediramaal

A post shared by Panorama Online (@gazeta.panorama) on

6a2cfca1 C8ee 4bf1 9b08 6ca0ea78c971

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas