Aktualitet

Rrëzimi i helikopterit të Kobe Bryant, në bord zbulohen edhe 6 viktima të tjera

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 12:48 - 27/01/20 |
mapo.al

Aksidenti tragjik i regjistruar ditën e dielë në kodrat e Clabases në Kaliforni i morën jetën legjendës së basketbollit amerikan, Kobe Bryant, vajzës së tij Giannës dhe 6 pjesëtarëve të tjerë që ndodheshin në ekuipazhin e helikopterit.


Në bord kanë qenë edhe Jon Altobeli, trajner bejsbolli, gruaja e tij Ceri dhe vajza Alisia si dhe trajnerja e basketbollit për vajza Cristina Mauser. Gjithashtu në helikopter kanë qenë edhe Sara Çester dhe Pajton Çester. Deri tani këta janë personat e identifikuar, ndërkohë që në orët në vazhdim, pritet të identifikohen edhe piloti që humbi jetën në aksidentin tragjik.
Policia ka shtuar se rikuperimi i trupave është i vështirë dhe do të duhen disa ditë, pasi përplasja ka ndodhur në një zonë ku nuk ka rrugë automobilistike.

LEXO EDHE: 

VIDEO/ Momenti kur rrëzohet helikopteri i Kobe Bryant


Etiketa: ,

Pas