Aktualitet

Rrëzohet avioni në Filipine, vdesin 9 pjestarët e bordit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:39 - 01/09/19 |
ro ot

Një avion u rrëzua në Filipine, ku mbetën të vdekur të nëntë personat që ishin në bord. Sipas mediave të huaja, avioni u rrëzua në një zonë turistike dhe shpërtheu në flakë dhe nga përplasja e tij u plagosën dy persona që gjendeshin në tokë.


Eric Apolonio, zëdhënës i Autoritetit të Aviacionit Civil të Filipineve, tha se aeroplani ishte në një fluturim evakuimi mjekësor nga qyteti jugor Dipolog në provincën Zamboanga del Norte dhe u zhduk nga radari për arsye të panjohura pasi fluturoi mbi Laguna. Avioni ishte menduar të ulej në Manila.


Personat në bord ishin dy pilotë, dy infermierë, një mjek, një pacient, gruaja e pacientit dhe dy persona të tjerë, raportoi policia për mediat e huaja.


1
Etiketa: , , , ,

Pas