Aktualitet

Rrëzohet një helikopter ushtarak në Rusi, humbin jetën dy pilotët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:18 - 13/04/18 |
mapo.al

RUSI-Dy pilotë kanë humbur jetën pasi një helikopter ushtarak i tipit Ka-29 është rrëzuar në Detin Baltik gjatë një fluturimi testues në qytetin rus të Kaliningradit, transmeton Anadolu Agency (AA).


 


 


Sipas një deklarate nga qendra e shtypit e Flotës Detare Ruse të Baltikut, ende janë të panjohura shkaqet e rrëzimit të helikopterit, i cili ishte ngritur për testim gjatë orëve të natës mbi Detin Balktik.


Në deklaratë po ashtu theksohet se fluturimi është kryer në kushte normale atmosferike.

Helikopteri Ka-29 i zhvilluar në byronë e projektimit Rus Kamov në fillim të viteve 1980, është i dizajnuar për të kryer ulje dhe ngritje të lehta në luftanije dhe për të transportuar mallra drejt tyre.

 


Etiketa: , , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas