Aktualitet

Rriten pagat për Policinë e Shtetit dhe të burgjeve (Kategoritë që përfitojnë)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:44 - 22/10/21 |
mapo.al

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi njoftoi rritjen e pagave për një kategori të Policisë së Shtetit. Bëhet fjalë për punonjësit që ushtrojnë detyrën jashtë vendbanimit.


“Dy lajme shumë të rëndësishme për policinë, i pari ka të bëjë me rritjen e pagave për ata punonjës që ushtrojnë detyrën jashtë vendbanimit, që do ta çojë deri në 150% pagat për punonjësit që ushtrojnë detyrën jashtë vendbanimit dhe lajmi i dytë shumë i rëndësishëm është rritja e konsiderueshme në policinë e shtetit në infrastrukturën dixhitale. Kjo do të rrisë efikasitetin në luftën kundër krimit” tha ai.


Një tjetër lajm të mirë kishte edhe ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja që njoftoi rritjen e pagave edhe për policinë e burgjeve dhe barazimin e gradave me punonjësit e policisë së shtetit. “Rritje e pagave për të gjithë punonjësit e policisë së burgjeve që është i barazuar me të policisë së shtetit, sipas gradave” tha ai.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas