Aktualitet

Rriten rastet me Covid, Barcelona mbyllet sërish


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:59 - 17/07/20 |
mapo.al

Autoritetet e Katalonjës në Spanjë kanë rikthyer masat shtrënguese për një pjesë të rajonit, përfshirë edhe Barcelonën për shkak të rritjes së ndjeshme të rasteve me koronavirus.


Ato u kanë kërkuar qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi dhe të evitojnë çdo dalje të panevojshme.


Pushteti lokal ka kërkuar që të shmangen tubimet, daljet natës dhe aktivitetet kulturore.Grumbullimet e më shumë se 10 personave janë të ndaluara ndërsa bizneset duhet të përgjithmonë oraret e shërbimit.
Masat, të cilat prekin rreth 4 milionë njerëz, do të hyjnë në fuqi për 15 ditë.1


Etiketa: , ,

Pas