Aktualitet

Rriten shifrat në Greqi – Mbi 1 mijë të prekur dhe 27 të vdekur në 24 orë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:08 - 18/02/21 |
mapo.al

Mbi 1 mijë raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Greqi, duke shënuar kështu një rritje në krahasim me ditën e djeshme.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije 27 pacientë nuk e kanë fituar betejën me këtë sëmundje, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 6,221 që nga fillimi i pandemisë.


Ndërkohë numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 176, 059 të prekur, prej të cilave 51,8% janë burra.
Sakaq situata mbetet serioze në spitalet Covid, pasi 320 pacientë janë në intubim dhe mosha mesatare e tyre është 70-vjeç, shkruajnë mediat greke.


1Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas