Kryesore

Rriten temperaturat, parashikimi i motit për sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:28 - 26/09/21 |
mapo.al

Vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga vlerat e larta atmosferike të cilat do sjellin mot të qëndrueshëm.


Sot paraditja do të jetë me kthjellime në ultësirën perëndimore dhe kalim vranësirash në pjesën tjetër të territorit.


Por në orët vijuese vranësirat e lehta do të shfaqen edhe në zonën e ulët, duke e lënë bregdetin në dominimin e kthjellimeve.Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 32°C.9
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas