Bota

Rritet bilanci nga tragjedia hekurudhore në Turqi

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:48 - 09/07/18 |
mapo.al

24 persona humbën jetën dhe mbi 70 të tjerë janë plagosur në një aksident hekurudhor në Turqi.


Autoritetet turke thanë se treni ka me 360 pasagjerë humbi drejtimin në afërsi të provincës veriperëndimore, Tekirdag.Ministria e Transportit ka thënë se incidenti ka ndodhur si pasojë e një shiu të rrëmbyeshëm dhe disa vagonë të trenit janë shkeputur nga shinat.


Disa nga të plagosur janë në gjëndje të rëndë prandaj ka frike për rritje të mëtejshme të bilancit nga aksidenti.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas