Aktualitet

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:24 - 07/05/20 |
mapo.al

Kosova ka raportuar një tjetër humbje jete si pasojë e koronavirusit duke e çuar në 27 numrin total të viktimave nga kjo pandemi.


Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës bën me dije se viktima është një 63-vjeçare, e cila vuante dhe nga disa sëmundje bashkëshoqëruese.


Në Kosovë që nga nisja e pandemisë, janë të regjistruar 860 persona të infektuar nga Covid-19, 533 prej të cilëve janë shëruar.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas