Aktualitet

Rritja e çmimeve dhe protestat, Rama ironizon memet e qytetarëve: Jam mësuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:22 - 08/10/21 |
mapo.al

I ftuar në emisionin ‘Zonë e lirë’, kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka frikë nga protestat e nisura kundër rritjes së çmimeve, ndërsa komentoi edhe parrullat e përdorura nga protestuesit.


Përveç ironisë, Rama nuk dha asnjë detaj tjetër, ndërsa komentoi edhe një meme e cila fliste për rritjen e çmimit të hashashit.


Këtë meme Rama e përdori për të thënë se çmimi i hashashit në vend është rritur shumë dhe kjo sipas tij vjen si pasojë e rënies së kultivimit.Rama tha se në tregun e zi ndërkombëtar, çmimi i hashashit është rritur shumë dhe për këtë iu referua një raporti sekret.
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas