Aktualitet

Rritja e infektimeve me koronavirus, Izraeli rikthen izoliminBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:07 - 18/09/20 |
mapo.al

Në Izrael, kohë e fundit ka pasur rritje të rasteve të infektimit me koronavirus, të cilat raportohen se kanë kaluar mbi 4 mijë dhe duke nisur nga dita e sotme vendi do të izlohohet përsëri.


Izraeli do të rikthejë karantinën të paktën për 3 javë, por nuk do të jetë në masa të rrepta si herën e parë.


Nga fillimi i korrikut deri në mes të shtatorit, mbi një milion izraelitë të dyshuar se kishin pasur kontakt me një pacient të konfirmuar me koronavirus u vendosën në izolim, bazuar në rregulloret e Ministrisë së Shëndetësisë.Vetëm javën e kaluar 160,000 njerëz u urdhëruan të izoloheshin për shkak të frikës se ishin të ekspozuar ndaj një transportuesi të konfirmuar COVID-19.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas